Další pokračování programu Nová zelená úsporám odstartovalo právě dnes!

Další pokračování programu Nová zelená úsporám odstartovalo právě dnes!

Dnes, 15. května, od 10 hodin začal přijímat Státní fond životního prostředí ČR nové žádosti o dotaci z programu Nová zelená úsporám, který se tak dočkal svého letošního pokračování.

Vzhledem k zaměření našeho magazínu Stavební Chemie je třeba připomenout, že se na podpoře úsporných řešení obytných objektů, o které tomuto projektu zejména jde, nemalou měrou podílí i téma snižování energetické náročnosti staveb, které lze řešit i zateplením nejen obvodových stěn, ale i stropu, podlahy a střechy.

Celkem je letos pro žadatele vyhrazeno 1,1 miliardy Kč, o které mohou zažádat majitelé rodinných domů a vlastníci pražských bytových domů. Novinkou je v letošním roce možnost získat příspěvek i na menší energetické úpravy jako je výměna oken a dveří nebo i dotace na výměnu elektrického topení za tepelné čerpadlo. Podmínkou je ale snížení energie minimálně o 20%.

Stejně jako v minulých výzvách Nové zelené úsporám je možné zažádat o dotaci před, v průběhu i po dokončení realizace vedoucí k úsporám energií. Pokud bychom chtěli podat žádost o příspěvek až po dokončení práce na svém domě, musíme si ověřit, zda provedené změny splňují podmínky programu. Výše dotace se u rodinných domů bude pohybovat až k 50 %, u bytových domů až k 20 % z celkových výdajů. Bližší informace a konkrétní podmínky programu Nová zelená úsporám můžeme najít na webu: www.novazelenausporam.cz.

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova