Podlaháři mohou získat dotace na stážisty

Podlaháři mohou získat dotace na stážisty

Podlahářské firmy mohou získat dotaci na stáž, během níž získá praxi v oboru nový pracovník. Umožní jim to projekt Stáže ve firmách - vzdělávání praxí 2. Vyhlásil jej Fond dalšího vzdělávání spadající pod ministerstvo práce a sociálních věcí.

Podporované stáže jsou určeny nezaměstnaným absolventům, pracovníkům starším 50 let, případně starším 40 let, pokud jsou ohroženi nezaměstnaností a lidem, kteří jsou bez práce déle než tři měsíce.

Praxi díky nim mohou získat muži i ženy na rodičovské dovolené a pedagogové středních škol vyučujících odborné předměty.

Fond si od projektu slibuje přenos potřebných znalostí od zkušených řemeslníků směrem k cílové skupině potenciálních zaměstnancům. Stážisté v oboru podlahářství tímto způsobem mohou získat praktické vzdělání odpovídající požadavkům trhu práce. Absolventi si ze stáže odnesou nejen praktické dovednosti, ale také certifikát usnadňující jim uplatnění v oboru.

Členové Cechu podlahářů ČR mohou o bližší informace o projektu získat od Jany Pilátové na telefonním čísle 608 817 464.
 
Projekt Stáže ve firmách - vzdělávání praxí 2 navazuje na předchozí podobnou aktivitu Fondu dalšího vzdělávání. Další informace o něm je možné najít na webu programu.

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova