Na jaře prodejci očekávají boom hydroizolací

Na jaře prodejci očekávají boom hydroizolací

Se začínající stavební sezonou v nadcházejících měsících znovu vzroste zájem firem o materiály řešící izolaci proti vodě. Zatímco v případě betonových konstrukcí je na trhu řada kvalitních přípravků na bázi krystalizační hydroizolace, pro jiné stavební konstrukce je výběr omezenější. Totéž platí také pro řešení akutních průsaků vody. 

Nejobtížnější je řešení dodatečných hydroizolací u kamenných, smíšených a cihelných konstrukcí, které je potřeba aplikovat na stranu konstrukce odvrácenou ke zdroji vody, tedy takzvaně zevnitř. 

Zajímavou paletu materiálů dodává na trh společnosti Bostik Původně německá společnost je dnes nadnárodní firmou s více než stoletou tradicí výroby lepidel a tmelů.

Příkladem vhodného výrobku může být speciální izolační systém Aquastop, který nabízí plošnou hydroizolaci na minerální bázi. Tvoří ji tři postupně aplikované materiály (takzvaně mokrý do mokrého), kdy všechny tři složky systému vzájemně reagují a vytvářejí hydroizolační vrstvu v celkové síle maximální 3 milimetry. Tento systém umožňuje řešit extrémní případy momentálního průsaku tlakové vody do sklepů, tunelů, jímek a výtahových i kanalizačních šachet. 

Samotná aplikace systému není složitá, řemeslník si vystačí se zednickou štětkou a vědrem na vodu. Případné zastavení tekoucí vody se provede rychlým těsnicím pudrem Puder-ex, který se ručně vtlačí a přihladí do míst průsaků. Následuje první nátěr izolační stěrky Spezialschlämme zednickou štětkou, její vyzrání vmasírováním výše zmíněného těsnicího pudru a ukotvení izolační vrstvy do podkladu nátěrem těsnicí tekutiny Isolierflüssig. Poté přijde na řadu postupně druhý a třetí nátěr izolační stěrky. 

Popsaným způsobem stavebník získá hydroizolaci na vnitřní straně konstrukce, která dokonale kopíruje podklad. Nad její funkčností má okamžitý přehled, aplikuje se bez potřeby odčerpávání vody a odolává tlaku vody až 70 m vodního sloupce. Výsledný minerální povrch tvoří ideální základ pro nahození sanační omítky, betonování ochranného potěru nebo lepení keramického obkladu.
 
Výrobky stavební chemie BOSTIK řeší problematiku hydroizolací a sanací staveb komplexně. V bohatém sortimentu výrobků zájemci naleznou i ostatní související produkty. Těmi jsou například infuzní clony pro zhotovení dodatečných izolací ve zdivu, univerzální minerální hydroizolační stěrky pro vnitřní i venkovní použití a injektážní pryskyřice do železobetonových konstrukcí. Dále též reprofilační a stěrkové malty, bitumenové emulze a silnovrstvé stěrky pro venkovní izolace. Sortiment doplňují těsnicí a lepicí tmely na bázi MS-polymerů a silikonů. 

Další informace včetně seznamu prodejců naleznete na webu dodavatele HASOFT VELKOOBCHOD

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova