Tepelná izolace aneb Nová zelená úsporám

Tepelná izolace aneb Nová zelená úsporám

Rozhodli jste se letos stavět nebo rekonstruujete? Snažíte se šetřit, kde se dá? Své náklady můžete snižovat i do budoucna, a to díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám, který vám pomůže získat státní podporu na snížení energetické náročnosti vašeho domu.

Ptáte se, jak vám může pomoci dotační program Nová zelená úsporám? V dnešním článku se zaměříme na odpovědi vašich otázek. Zodpovíme si na jaké razantní opatření nebo technologie můžete v rámci programu získat dotaci či jaké podmínky byste měli splňovat.

Dotace ve shrnutí:

·        Zateplení domů
·        Výměna oken
·        Úsporné kotle
·        Tepelná čerpadla
·        Výstavba nízkoenergetických rodinných domů
·        Větrání a rekuperace tepla

Zateplení domů

U této dotace se jedná o oblast podpory A, u které jde především o to, aby se snížila energetická náročnost již postaveného rodinného domu, a to různými druhy tepelné izolace. A co si pod tím můžete představit? Dotace na zateplení obvodových zdí, půdních prostorů, sklepů, střechy nebo dokonce výměnu oken či dveří.

Pro splnění podmínek podpory bude důležité splnit určité hodnoty průměrného součinitele prostupu tepla konstrukcí objektu, průměrné roční spotřeby tepla apod.

Dotace na vytápění

Program s označením C, jehož účelem je výměna starých tepelných zdrojů za nové – za mnohem úspornější. Například tepelná čerpadla, kotle na biomasu nebo solární panely a mnoho dalších. Součástí dotace je jak vlastní zdroj tepla, tak příslušenství a kompletní instalace.

Větrání s rekuperací

Opět se jedná o oblast C, ale dotace je fixní a bude nutné, abyste doložili protokol z testu neprůvzdušnosti – blower door test.

Výstavba nízkoenergetických rodinných domů

Rozhodli jste se pro nízkoenergetický dům – pasivní dům? Získat můžete až půl milionu korun. Jedinou nevýhodou je, že čerpáte-li tuto podporu, nemůžete zažádat o jinou z programu Nová zelená úsporám.

V neposlední řadě je možnost získání dotace na odborné posudky v oblasti A, B a C.

Chtěli byste se dozvědět ještě mnohem více? 5. a 6. dubna se koná v Ústí nad Orlicí 13. ročník stavební výstavy STAVÍME, BYDLÍME, kde nasbíráte zkušenosti i informace. Dozvíte se podrobné informace o programu, podívat se můžete na úžasných 40 expozic nebo jít na přednášky, kde se dozvíte také jak o dotaci požádat a jakým chybám se vyvarovat apod. Nově si pro vás  připravili také poradnu a soutěž o pravý diamant.

Suma sumárum. Přejete si opravdu ušetřit na nákladech a získat ještě k tomu  dotaci, nenechávejte nic na poslední chvíli a přijměte nabídku programu Nová zelená úsporám.

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova