Spočítejte si, jaké můžete získat dotace a kolik ušetříte za energie

Spočítejte si, jaké můžete získat dotace a kolik ušetříte za energie

Pokud zvažujete zateplení domu a další energeticky úsporná opatření, můžete si orientačně spočítat, kolik ušetříte za energie. Umožňuje to kalkulačka programu Nová zelená úsporám, která je všem zájemcům k dispozici na webu. 

Webové stránky státního programu Nová zelená úsporám kalkulačku přinášejí s cílem pomoci stavebníkům se základní orientací ještě předtím, než nechají energetickou náročnost posoudit příslušného odborníka.

Kalkulačka samozřejmě nemůže nahradit odborný posudek zpracovaný projektantem a specialistou zabývajícím se energiemi. Kalkulačka má svou speciální adresu

Zájemci o výpočet úspor energie zadají do kalkulačky přibližný tvar své budovy. Dále vyplní parametry původního stavu včetně okenních ploch a vstupních dveří. Kalkulačka umí rozlišovat i mezi orientací domu na světové strany. Následně si celý systém vyžádá informace o plánovaném zateplení.

Výsledný soubor stavebníka nejen informuje o možných úsporách energie, ale rovnou také uvádí, které typy podpory Nové zelené úsporám může získat, případně jaké parametry rekonstrukce ještě musí upravit, aby zvýšil šance na získání dotace. V souhrnu tak můžete nalézt pokyny jako „přidejte izolaci“ nebo „zvolte lepší dveře“. Výši dotace přitom kalkulačka umí spočítat a vyjádřit na koruny přesně. 

Nová zelená úsporám je program Ministerstva životního prostředí České republiky zaměřený na energeticky úsporná opatření. Majitelům domů umožňuje získat státní dotace na zateplení budov i výměnu oken a dveří. Zájemci z něj rovněž mohou čerpat peníze na pořízení nových kotlů a krbových kamen na biomasu, tepelná čerpadla a systém solárního ohřevu vody. 

Celkovou výši podpory, kterou je možné z programu získat, naleznete na webu programu

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova