Rockwool má nový fasádní systém

Rockwool má nový fasádní systém

Společnost Rockwool uvedla na trh nový fasádní systém. Komplexni zateplení vnějších obvodových stěn prodává pod názvem Ecorock FF. 

Ecorock FF slouží k izolaci vnějších obvodových stěn. Je možné jej použít u novostaveb, ale i při rekonstrukcích stávajících objektů. Podkladem může být zděný i betonový povrch. Jako hlavní izolační materiál přitom systém používá kamennou minerální vlnu Rockwool. 

Nový systém Ecorock FF je registrován v programu Nová zelená úsporám. O Nové zelené úsporám jsme vás již v minulosti informovali. 

Nový fasádní zateplovací systém využívá tří izolačních desek označovaných jako Frontrock Max E, Fasrock LL a Fasrock. Patří do něj také kompletní stavební chemie používaná při samotné aplikaci izolačního systému a následných povrchových úpravách. 

Výrobce při použití tohoto systému deklaruje úsporu energií, především snížení nákladů na vytápění. Výrobek by měl být vysoce odolný proti stárnutí, chemické a biologické degradaci i měnícím se povětrnostním podmínkám. 

Kamenná vlna je nehořlavá, takže její aplikací se zároveň zvyšuje protipožární ochrana budov, které jsou s její pomocí zatepleny. Fasáda přitom zůstává prodyšná, což má příznivý vliv na mikroklima celé budovy. Zároveň dochází ke snížení hladiny hluku přicházejících zvnějšku. 

V oblasti stavební chemie patří do nového zateplovacího systému výběr silikonový a silikátových omítek. Výrobce nabízí celkem 214 barevných odstínů pro probarvení minerálních omítek. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova