Peter Petrovka, zateplení fasády Styronitem namísto polystyrenu?

Peter Petrovka, zateplení fasády Styronitem namísto polystyrenu?

S panem Peterem Petrovkou jsme se měli příležitost setkat při uplynulém stavebním veletrhu IBF v Brně. Je jednatelem slovenské firmy IZOSTYR Slovakia s.r.o. a na veletrh přijeli až ze vzdálených Košic. Jejich produktová novinka Styronit nás svými ambicemi nahradit při zateplení fasády polystyren zaujaly a tak jsme se zeptali na všechny výhody a nevýhody.

Můžete nám Styronit krátce představit?

Styronit je tepelně izolační omítka vytvořená kombinací pemzy a perlitu. Je možné ji aplikovat v interiéru i exteriéru. Styronit je alternativou klasickému zateplení. Materiál je voděodolný a paropropustný. Vzdoruje ohni a neobsahuje žádné alergeny. Pokud někdo nechce použít k zateplené polystyren, pak je Izostyr tou správnou volbou.

Proč by stavebníci místo tradičních materiálů měli použít právě ten váš?

Když naším materiálem zateplíme budovu, tak ona i nadále dýchá. Umožňuje to právě paropropustnost Izostyru, který tím pádem objekt neuzavře. V domě se díky tomu nedrží vlhkost, která je vhodným prostředím pro plísně.

Má materiál využití i jinde než jako vrstva pro zateplení?

V našich produktových řadách využíváme jeho parametrů jako zvukového izolantu. Umíme jím také nahradit betonový potěr. Je výhodný z hlediska statiky, dá se použít například na plochy na balkonech.

Umíte konkurovat tradičním materiálům i cenou?

Při tloušťce jádrové omítky o velikosti 1 centimetr se cena pohybuje od 102 korun za metr čtvrteční plochy. U zvukové izolace o stejné tloušťce se dostáváme na cenu 206 korun na metr čtvereční. Umíme samozřejmě i kombinace těchto materiálů.

Odkud Styronit pochází?

Je to původně turecký produkt. Naše firma Izostyr Slovakia má výhradní zastoupení pro český a slovenský trh. V současné době zakládáme pobočku na Praze 8, abychom mohli lépe pokrývat Českou republiku. S distributory prozatím jednáme, náš materiál je možné získat na základě telefonické nebo e-mailové objednávky.

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova