Novinky v podlahách, stěnách a stropech najdete v katalogu Fermacell

Novinky v podlahách, stěnách a stropech najdete v katalogu Fermacell

Firma Fermacell patřící do předního evropského koncernu v oboru stavebnin připravila nový katalog hodnotící parametry stropů, stěn a podlah. Návrhy jsou určené především pro dřevostavby, obklady stěn a protipožární opláštění. Své uplatnění najdou také při konstrukci dřevěných stropů, střešních konstrukcí a podhledů. Nový katalog ocení projektanti a architekti, ale také zástupci firem realizující samotnou výstavbu.

Může se stát dobrým vodítkem také pro soukromé stavebníky, kteří řeší budování nebo rekonstrukce objektů svépomocí. 

Požární a akustický katalog se přizpůsobuje modernímu trendu dřevostaveb. Právě tato sekce se oproti materiálu vydanému před rokem nejvíce rozrostla. „Pro všechny konstrukce suché výstavby je v katalogu nově zakomponované řešení pro vysoké příčky, které obsahuje to nejpodstatnější z další letošní novinky v publikační edici Fermacell - Navrhování vysokých stěn,“ uvádí webové stránky firmy. 

Katalog řeší také některé nové způsoby protipožárního opláštění ocelových sloupů a nosníků. Této speciální problematice se navíc vydavatel chce věnovat v samostatné publikaci, kterou přípravuje. 

Firma Fermacell patří do koncernu Xella, který je známý například produkcí stavebních materiálů pod značkou Ytong. Zatímco Ytong se primárně věnuje výrobkům z pórobetonu, Fermacell se zaměřuje na sádrovláknité desky. K dalším značkám koncernu patří Silka, Hebel, Aestuver a Multipor. 

Nový katalog si můžete stáhnout na webu společnosti Fermacell

Snímek jsme převzali z webu mateřské společnosti Xella

 

 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova