Nové programy pomáhají navrhnout tepelnou izolaci

Nové programy pomáhají navrhnout tepelnou izolaci

Společnost Knauf Insulation zpřístupnila na webu dvě nové pomůcky pro výpočet tepelných izolací budov. Program KI Tech řeší výpočty při navrhování technických izolací. KI Real pak modeluje a posuzuje navrhované konstrukce a detaily z hlediska teploty a vlhkosti ve 3D. 

Obě pomůcky firma představila na svém pátém ročníku Akademie zateplování, která je sérií přednášek pro zájemce o tuto problematiku. Letos se konala v Brně, Ostravě a ve dvou termínech také v Praze.

Účastníkům přednášelo osm odborníků, celý program řídil František Kulhánek z Českého vysokého učení technického. 

Zájemci najdou programy na webu firmy, odkud si je mohou bezplatně stáhnout. 

KI Real zpřístupňuje tepelně technické výpočty projektantům a realizačním firmám. Umožňuje do softwaru zadat a následně zkoumat navrhovanou konstrukci. Jeho uživatelé se díky němu snadno dozvědí, jak se v navrhnutém objektu šíří teplo a vlhkost. Veškerá výstupní data samozřejmě odpovídají příslušné české normě. 

Letošní Akademie zateplování se rovněž věnovala novým normám v oblasti navrhování budov, novým způsobům rekonstrukcí střech dělaným po částech i sanacím plášťů budov. Organizátoři se speciálně zaměřili také na dřevostavby, samostatnou část akce pak tvořilo seznámení s aktuálními informacemi o dotacích ze Státního fondu životního prostředí.

Všechny přednášky je možné získat na webu Akademie zateplování

 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova