JAK OCHRÁNIT OBJEKT V PRŮBĚHU ZATEPLOVÁNÍ?

JAK OCHRÁNIT OBJEKT V PRŮBĚHU ZATEPLOVÁNÍ?

Snažíte se ušetřit, kde se dá? Rozhodli jste se ke snížení svých nákladů radikálním způsobem a zvolili jste zateplení celého objektu?

Jestliže se trápíte otázkou, jak vlastně vše bude probíhat a co bude potřeba udělat, abyste správně zabezpečili svůj domov před zákrokem, nemusíte mít obavy.

Celkový proces se odvíjí od toho, zda se jedná o zateplování vnitřní nebo vnější. Co se týče vnějšího, tak v podstatě nic připravovat nemusíte, o to se postará firma, kterou jste najali. V případě druhé možnosti – vnitřního zateplení, zde už je to jiné. Co můžete tedy očekávat? Přečtením tohoto článku se dozvíte, jak ochránit svůj domov v průběhu zateplování.

Jak se tedy správně připravit na tento proces?

Jak už bylo výše řečeno, záleží na tom, kde chcete zateplovat. Jedná-li se o jednu stěnu nebo všechny, podlahy, strop či podkroví – rozdílné zákroky, jiná pravidla. A nyní si je představíme.

Vnitřní izolace
Dalo by se říct, že v případě této aplikace budete mít nejméně práce. Jediné, co musíte udělat, je odstranění nábytku a překážek od stěn, na kterých má práce proběhnout. To samé platí také u úklidu – odpad bude v minimálním množství, což ocení určitě každý.

Zateplení podlahy
U této možnosti není ani potřeba se zastavovat, protože již podle názvu je poznat, že bude nutné vyklidit cokoliv, co je na podlaze postavené.

Izolace stropů
Pro ještě menší úniky tepla lze doporučit také zateplení stropů, které výrazně změní vaše vyúčtování za energie. Nejlepším řešením pro správnou ochranu vašeho objektu je odklidit kompletně nábytek, ale nemáte-li možnost, bohatě stačí jen vše přesunout dle potřeb tak, aby řemeslníci měli přístup k danému místu.

Zateplení podkroví
V neposlední řadě je zateplení podkroví. V tomto případě to záleží na faktu, zda chcete zateplit případný podkrovní byt nebo čistě jen podkroví domu kvůli izolaci. U podkrovního bytu je důležité brát ohledy především na ochranu konstrukce a hygienu bydlení. Jestliže práce bude odvedena špatně, objeví se vám v bytě například plísně, houby, hniloba apod.

Nezáleží na tom, kde chcete izolaci aplikovat, v každé situaci i na místě je velmi podstatné, aby byla zvolena správná izolace a realizace proběhla dle předpisů. Můžete se snažit ušetřit i na provedení práce, ale časem zjistíte, že investice do profesionálů by se vám vyplatila víc a celkově vyšla míň než neodborně provedené úpravy vašeho objektu.

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova