Heluz přichází na trh s maltou, která osmkrát lépe zadržuje teplo

Heluz přichází na trh s maltou, která osmkrát lépe zadržuje teplo

Společnost Heluz začala prodávat novou maltu, která má osmkrát lepší schopnost zadržovat teplo než klasické cementové materiály. 

Malta Heluz Trend minimalizuje tvorbu takzvaných tepelných mostů v obvodovém zdivu. To snižuje náklady na vytápění budov a zvyšuje vnitřní tepelnou pohodu. Stavba má navíc menší nároky na izolace a zateplení. 

Nová malta v sobě spojila výborné tepelně-izolační vlastnosti s vysokou pevností. Právě tyto dvě charakteristiky se dosud vzájemně vylučovaly. Malty s nízkou tepelnou vodivostí zpravidla nevynikaly odolností v tlaku a výrobky s vysokou pevností měly horší tepelné parametry. Výrobce navíc avizuje větší vydatnost malty, která překonává konvenční výrobky až dvaapůlkrát. To snižuje nároky na množství použitého materiálu. 

Maltu Heluz Trend je možné použít pro zakládání první řady obvodového zdiva i zdí ve vyšších podlažích položených na stropních deskách. Je vhodné ji aplikovat také na vyplnění spár, vyrovnání nerovností a drobné opravy obvodových zdí. Dá se použít také jako obklad pro vnější omítku. 

Výrobce maltu doporučuje pro své zdící systémy. Ty jsou díky svým tepelně-izolačním vlastnostem vhodné i pro energeticky úsporné domy. 

Společnost Heluz cihlářský průmysl navazuje na stotřicetiletou tradici výroby stavebních materiálů. Jeho novodobá historie se začala psát v roce 1992 privatizací cihelny v Dolním Bukovsku do rukou rodiny původních majitelů. 

V oblasti cihlářských materiálů je největším českým výrobcem. V České republice má tři závody a své produkty vyváží do Německa, Rakouska, Polska, Maďarska a na Slovensko. 

 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova