Výrobce tmelů, silikonů a montážních pěn, Den Braven, rozšiřuje výrobu a posiluje v zahraničí

Výrobce tmelů, silikonů a montážních pěn, Den Braven, rozšiřuje výrobu a posiluje v zahraničí

Rodinná společnost Den Braven Czech and Slovak, známý výrobce stavební chemie, plánuje výrazně zvýšit své výrobní kapacity. Nově totiž otevřela významně rozšířený závod v Přerově.

Do něj celkově v první i druhé fázi výstavby zainvestovala 130 milionů korun. Cílem je posílit postavení na českém trhu, zajistit růst společnosti a více expandovat na trh evropský. Podaří se to? „Našlápnuto“ má firma dobře, v roce 2014 vykázala obrat přes 1,2 miliardy korun a ten by měl díky rozšíření výroby dále růst.

K stěžejním zahraničním trhům Den Braven Czech and Slovak patří Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Rakousko. Spřízněna je s nizozemskou Den Braven, která k předním výrobcům a dodavatelům chytrých řešení stavební chemie patří již 40 let. Vyrábí především špičkové tmely, montážní pěny, nebo silikony. V ČR působí od roku 1997 s centrálou v Úvalně u Krnova a hlavním závodem v Přerově. V jejím logu je vlaštovka, symbolizující kvalitní lepení a tmelení. Produkty jsou distribuovány prostřednictvím specializovaných prodejen a stavebnin.

Jelikož poptávka po produktech, u nás i v zahraničí, převyšovala výrobní kapacity, rozhodla se společnost závod rozšířit a v dohledné době produkci zdvojnásobit.

Společnost Den Braven Czech and Slovak, která u nás výrobce hi-tech stavební chemie Den Braven zastupuje, je vlastněna manžely Rysovými a stará se o dodání výrobků do stavebního sektoru a všech jeho oblastí. Dceřinou společností je pak Den Braven production, která se stará o výrobu produktů.

Kromě produktů licenčních se podařilo vytvořit stovky vlastních výrobků, prodávaných pod touto značkou, a o které má zájem mateřská společnost i další zastoupení v rámci Evropy! To je velký úspěch.

V přerovském závodě se vyrábějí především hydroizolace, sypké směsi, penetrace a disperzní příměsi. Nechybí laboratoř pro vývoj a testování výrobků, jejich zkvalitňování, vylepšování a garanci výstupní kvality. Byly vytvořeny desítky nových pracovních pozic, a i během stavby bylo myšleno na podporu regionu, ve kterém se tento závod nachází. Práce byly realizovány v rámci lokálních firem se zkušenostmi s takto složitými technologickými řešeními. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova