Montáž sádrokartonu usnadní tmel Soudaflott

Montáž sádrokartonu usnadní tmel Soudaflott

Sádrokarton je materiál s velkým uplatněním ve vnitřních prostorách novostaveb i rekonstruovaných budov, zejména ve formě příček, šikmin, stropů, bytových jader nebo stropních podhledů. Jde vlastně o lisovanou sádru spojenou dvěma silnými kartony. Některé typy si poradí i se zvýšenou vlhkostí. Sádrokarton má poměrně nízké pořizovací náklady, je přijatelně odolný, má nízkou hmotnost, zrychluje výstavbu a umožňuje rozmanitá stavební řešení. Použít se dá snad kdekoliv, v každé budově se pro něj najde místo. Jednotlivé typy desek se od sebe liší tloušťkou i dalšími vlastnostmi. 

Stručný postup při montáži sádrokartonu

Manipulace s tímto materiálem není obtížná, jelikož je relativně lehký. Jednotlivé desky jsou poměrně velkých rozměrů a rychle jdou vidět výsledky práce. Nejprve se celá plocha proměří a vypočítá se, kolik bude třeba desek a dalších prvků.  Namontuje se nosný rošt z pozinkovaných sádrokartonových profilů nebo ze dřeva. Na něj se připevňují jednotlivé sádrokartonové desky pomocí speciálních šroubů. Jakmile se desky spojí, přichází na řadu bílení nebo další vrstvy jako štuk, perlinka a podobně.

Jak na spoje mezi sádrokartonovými deskami?

Pozornost je třeba věnovat spojům desek. Chcete se vyhnout nutnosti použít armovací pásky nebo bandáže? Pak je ideální novinka od firmy SOUDAL, a to vláknitý tmel na sádrokarton s názvem Soudaflott. Jedná se o spárovací hmotu na bázi sádry, která je vyztužená speciálními vlákny.

Pevné a pružné spoje s hmotou Soudaflott

Soudaflott vytváří pevné spoje, velmi odolné proti tvorbě trhlin, nesmršťuje se ani nepraská. Hmota se opravdu jednoduše zpracovává a aplikuje.  Dokáže dobře zakrýt spoje a nerovnosti. Dalším využitím je jak lokální, tak plošné vyrovnání stěn a stropů. Pokud chcete upravit povrch sádrovláknitých, dřevocementových nebo vláknocementových desek, určitě po tomto produktu sáhněte také.

Postup použití vláknitého tmelu

Jak se tato hmota používá? Především je třeba mít čistý podklad bez mastnoty a nějakých nečistot, aby byl efekt co nejlepší a nebyla snížena přídržnost k podkladu. Podklad nesmí být promrzlý. Suchá směs se vsype do předepsaného množství vody a ihned se zpracuje v homogenní hmotu bez hrudek. Nanášení probíhá špachtlí nebo nerezovým hladítkem. Povrch lze nahrubo upravit již hodinu po nanesení, jakmile hmota vytvrdne, může se brousit. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova