Knauf převzal pobočky amerického výrobce tmelů

Knauf převzal pobočky amerického výrobce tmelů

Evropské pobočky amerického výrobce tmelů USG převzala v minulých měsících společnost Knauf.

Společnost USG produkuje tmely Sheetrock, profily DONN a systém stavebnicového vnitřního zasklení Twin. Tmely Sheetrock pocházející ze Spojených států se využívají při práci se sádrokartony, omítkami a betony. Jejich výhodou je jednoduché nanášení, dobrá přilnavost, pomalé tvrdnutí a snadná brousitelnost. 

Knauf nyní začíná prodávat některé výrobky pod společnou značkou. V první fázi se na trh dostává Knauf Sheetrock All Purpose Super Finish, tedy univerzální tmel pro závěrečné tmelení sádrokartonových desek a vyhlazování omítek a betonů. Dále pak dále Knauf Sheetrock Plus 3 Leightweight, což je specializovaná verze předchozího tmelu a rovněž Knauf Sheetrock Dust Control, lehčený renovační tmel se sníženou tvorbou prachu při broušení. Čtvrtým produktem je základní malířský nátěr Knauf Sheetrock First Coat.

Společnost Knauf vznikla v roce 1932 v Německu jako rodinná firma specializující se na sádrovou produkci. Tuto formu vlastnictví si uchovala dodnes. V současné době má ve 40 zemích na 150 závodů a patří k předním producentům stavebních materiálů. 

Na českém trhu Knauf působí od roku 1992. V České republice prodává mimo jiné materiály pro hydroizolace, lepidla, spárovací hmoty a penetrační nátěry. Dále pak silikonové a akrylové hmoty a barvy na beton.

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova