Tloušťku potěru pod podlahou pomůže stavebníkům určit speciální kalkulátor

Tloušťku potěru pod podlahou pomůže stavebníkům určit speciální kalkulátor

Společnost TBG Pražské malty zprovoznila na svých webových stránkách speciální kalkulátor minimální tloušťky podlahy. Ten stavebníkům pomůže s určením potřebného množství materiálu. 

Firma kalkulátor zřídila pro výpočet tloušťky svých materiálů Anhyment a CemFlow. Uživatel do příslušné aplikace zadá druh potěru, požadované zatížení a stlačitelnost podkladních vrstev. Na základě zadaných údajů mu kalkulátor ukáže minimální tloušťku vrstvy. K druhům potěru patří připojený potěr, potěr na oddělovací vrstvě a plovoucí potěr. 

Litý samonivelační potěr Anhyment je určen k vytváření vnitřních podlahových konstrukcí bez použití ocelové výztuže. Dosahuje rovinatosti 2 milimetry na 2 metry. Firma jej dodává ve dvou provedeních, a to na bázi anhydritu nebo alfa sádry. Přímo na jeho povrch je možné aplikovat většinu používaných nášlapných vrstev.

CemFlow má podobné využití jako Anhyment, tedy na vnitřní podlahové konstrukce. Je možné jej aplikovat i bez ocelové výztuže. Má rovinatost 2 milimetry na 2 metry. je vyráběn na bázi cementu. V poslední době je stále častěji využíván k následné aplikaci epoxidových nátěrů. Ty způsobují, že povrch získává odolnost proti vodě, produktům z ropy a dokonce i některým kyselinám. Kromě obvyklého využití v obytných domech, kancelářích a obchodních centrech se proto hodí do agresivnějšího prostředí autoservisů a garáží. 

Oba materiály jsou rovněž vhodné k zalévání trubek podlahového vytápění. 

Kalkulátor je zájemcům k dispozici na webových stránkách firmy

Firma TBG Pražské malty provozuje pět výroben. Všechny se nacházejí přímo na území hlavního města, a to v částech Troja, Hloubětín, Radnice, Písnice a Rohanský ostrov. 

 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova