Nový výrobek Mapei rychle hydratuje i schne

Nový výrobek Mapei rychle hydratuje i schne

Společnost Mapei zkouší na trhu novou samonivelační hmotu pro použití výhradně v interiérech. Prodává se pod názvem Ultraplan Eco 20 a její udávaná zpracovatelnost je 20 až 30 minut. Firma ji připravila s cílem oslovit zákazníky, kteří potřebují vyřešit prostory s velkým namáháním. Příkladem mohou být podlahy, po kterých jezdí kolečka kancelářských židlí nebo vozíků. K nim patří mimo jiné budovy nákupních center, nemocnic a hotelů. 

Nová samonivelační hmota slouží k vyrovnávání podlah před pokládkou krytin. Je možné ji aplikovat v tloušťce od 1 do 10 milimetrů. V případě nutnosti položit větší tloušťku Mapei nabízí jiné výrobky. Po ošetřené ploše je možné chodit už po třech až čtyřech hodinách. Technologická přestávka před položením další vrstvy by měla činit 24 až 48 hodin v případě použití pružných podlahových krytin. V ostatních případech je možné pokládat podlahu již po 12 hodinách. Pokud je třeba položit druhou vrstvu materiálu, doporučuje výrobce postupovat okamžitě poté, co je první pochůzná, tedy cca po třech hodinách. 

Ultraplan Eco 20 je vhodný na vyrovnávání betonových podlah, cementových potěrů, anhydritových povrchů, stávajících podlah z kamene a keramiky i vyrovnávání podlahových systémů sloužících k topení nebo chlazení. Nehodí se na kovové povrchy a výrobce je nedoporučuje ani na deformovatelné podklady. 

Jeho podstatou je směs speciálních cementů vyznačujících se rychlým průběhem hydratace i tuhnutí. Smícháním s vodou vzniká směs vyznačující se dobrou zpracovatelností a dobrou samonivelační schopností. Hmotu lze aplikovat ručně i strojově. Výrobce dále uvádí, že hmotu je možné dopravovat automatickým tlakovým čerpadlem až na vzdálenost 100 metrů. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova