Největší stavební veletrh For Arch se blíží

Největší stavební veletrh For Arch se blíží

Od 16. do 20. září bude v Praze probíhat mezinárodní stavební veletrh For Arch doprovázený dalšími akcemi zaměřenými na vytápění, využití dřeva, nakládání s odpady a relaxační zóny. Akci bude hostit veletržní areál v Letňanech. 

For Arch letos dospěje do svého pětadvacátého ročníku. Jeho hlavním tématem bude rekonstrukce a revitalizace. Ty budou předmětem specializovaných konferencí, seminářů a přednášek. 

Souběžně s For Arch proběhne na výstavišti také veletrh vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky For Therm. Návštěvníci dále budou moci zhlédnout nabídku na For Wood orientující se využití dřeva na stavbách včetně celých dřevostaveb, For Waste and Water zabývající se hospodařením s vodou a odpady a Bazény, vany and spa věnující se prostoru pro relaxaci. 

Zvláštní pozornost organizátoři věnují dotačním programům podporujícím stavební zakázky, mezi něž patří především Nová zelená úsporám. Přijde řeč i na další možné kroky veřejné správy, které by mohly podpořit celý tento hospodářský segment. „Stavební výroba má vzrůstající trend, a pokud se podaří nastartovat veřejné investice, lze předpokládat návrat stavebnictví do standardních podmínek. Ministerstvo pro místní rozvoj může pomoci stavebnictví zejména zjednodušením získávání prostředků z evropských fondů a zjednodušením procesů podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Připravujeme nový zákon o veřejných zakázkách, který přinese nová pravidla pro veřejné zadávání. Kromě přípravy nového chystáme také novelizaci stávajícího zákona,“ představila plánované kroky pro podporu stavebních firem Věra Jourová, ministryně pro místní rozvoj.

Stavební veletrh For Arch loni navštívilo přes 71 tisíc lidí, což z něj udělalo největší akci svého druhu v České republice. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova