Českomoravský beton zmodernizoval areál v Kraslicích

Českomoravský beton zmodernizoval areál v Kraslicích

Společnost Českomoravský beton navázala na dva roky starou koupi areálu v Kraslicích jeho kompletní rekonstrukcí a modernizací. Kromě samotné technologie se soustředila také na dopady betonárny na okolní životní prostředí. 

Mateřská firma zcela nahradila dosud užívanou technologii výroby betonu. „Původní zařízení již byla z dnešního pohledu nevyhovující,“ uvedl Miloš Paul, vedoucí oblasti Čechy sever. Nyní má kraslická betonárna výkonnější míchačku, která zvládne zpracovat za hodinu 20 kubíků materiálu. 

Rekonstrukce technologie betonárny byla spojena také s eliminováním vlivu na okolí. Nové opláštění výrazně snížilo hlučnost. Záměrem firmy je omezit také prašnost, k čemuž povedou připravované úpravy některých ploch v areálu. 

Betonárna v Kraslicích nabízí především výrobu, čerpání a transport betonu. Kromě toho zajišťuje pro své zákazníky prodej písku a kameniva doprovázený i sortimentem podlahových produktů. 

Českomoravský beton je součástí českého holdingu ČMB patřícího do mezinárodní skupiny HeidelbergCement. Pod ČMB spadají více než dvě desítky společností tvořících dohromady silného tuzemského výrobce cementu a transportbetonu. Celkem ČMB disponuje 68 zrekonstruovanými nebo nově postavenými betonárnami. 

Kromě ČMB ovládá HeidelbergCement v České republice rovněž Českomoravský štěrk a společnost VAPIS stavební hmoty se sortimentem vápenopískových zdících materiálů. 

Foto: webové stránky firmy

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova