Popularita sádrových omítek na pórobeton roste

Popularita sádrových omítek na pórobeton roste

V posledních letech stále více stavebníků volí k omítnutí stěn z pórobetonu sádrové omítky. Důvodem jsou vlastnosti tohoto materiálu, který dobře absorbuje vlhkost a na jeho povrchu se zachycuje málo prachu, což ocení především alergici. 

Sádrové omítky mají dobré vlastnosti také z hlediska jejich aplikace. Při omítání stěn z pórobetonu, k jehož nejznámějším reprezentantům patří výrobky značky Ytong, není třeba podklad penetrovat. Odpadá také nutnost použít na většině plochy perlinku, ta je potřebná pouze v místě přechodů. Sádrové omítky umožňují dosáhnout takřka dokonalé roviny a nereagují s následně nanášenými barvami, takže nedochází ke změnám odstínů v průběhu času. 

Zmiňované materiály nabízené čím dál více dodavateli stavební chemie jsou vhodné také pro omítání v prostorách, kde se setkává více druhů podkladu. Typickým příkladem jsou přechody mezi pórobetonem a sádrokartonem, ale totéž platí i pro přechody mezi méně stabilními podklady, kde mohou být s klasickou omítkou potíže. 

Sádrové omítky nabízí na trhu více firem. Společnost Xella, která je producentem zdiva z pórobetonu značky Ytong, ve svých materiálech doporučuje například výrobky Baumit, Cemix, Franken Maxit, Knauf a Rigips. 

 

Foto: webové stránky společnosti BAUMIT 

 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova