Ceresit má novou mozaikovou omítku

Ceresit má novou mozaikovou omítku

Celkem 48 barevných odstínů je možné dosáhnout s mozaikovou omítkou Ceresit dodávanou společností Henkel. Novinku v sortimentu charakterizuje odolnost proti oděru a znečištění, nízká nasákavost a rezistence vůči povětrnostním vlivům. Receptura použitá při její přípravě snižuje riziko narušení řasami a plísněmi. Nový produkt je určen k přípravě dekorativních barevných omítek na podkladech ze sádry a betonu, na dřevotřísce a sádrokartonu. 

Mozaikovou omítku Ceresit CT 77 tvoří transparentní akrylátová pryskyřice modifikovaná silikonovými přísadami a plněná barevným křemičitým pískem. Jeho zrna mají velikost od 1,4 do 2 milimetrů. 

Výrobce omítku Ceresit doporučuje do míst se zvýšenou zátěží a s ní spojeným rizikem poškození. V interiérech jimi mohou být například vstupní haly a schodiště. V exteriérech pak sokly budov, rámy oken i dveří a balustrády. Lze ji rovněž za dodržení doporučených postupů použít na desky z pěnového polystyrenu. Je samozřejmě plně kompatibilní s izolačními fasádními systémy prodávanými pod značkou Ceresit Ceretherm.

Omítka má snadnou aplikaci pomocí kovového hladítka. Vrstva zaschne během 30 minut, odolnost vůči dešti získá během tří dní. 

Výrobce nové omítky, společnost Henkel, má tradici sahající do roku 1876, kdy vznikla jako producent pracích a čisticích prostředků. V současné době má 51 tisíc zaměstnanců a působí ve 125 zemích světa. V oblasti lepidel, tmelů a povrchových úprav patří do jejího portfolia značky Ceresit, Chemoprén, Loctite, Makroflex, Metylan, Pattex, Ponal, Pritt, Tangit a Thomsit.

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova