Unikátní receptura MicroProtect u spárovacích hmot Ceresit

Unikátní receptura MicroProtect u spárovacích hmot Ceresit

Špinavé a plesnivé spáry nevypadají pěkně a navíc jsou i zdraví nebezpečné. Proto je důležité vybírat kvalitní spárovací hmoty. Hmoty Ceresit od firmy Henkel se vyrábějí podle unikátní receptury MicroProtect, díky čemuž jsou chráněny před mikroorganismy, houbami a plísněmi.

Proč bojovat s plísněmi

Plísně v domácnosti mohou způsobovat alergické reakce, ale i když na nás nějak znatelně negativně nepůsobí, našemu zdraví rozhodně neprospívají. Někdy je reakce na ně okamžitá, jindy si jí všimneme až s časovým odstupem. Astma, vyrážky, kašel, pálení očí, ucpaný nos… to vše mohou být symptomy způsobené plísněmi v interiéru. Že se jim daří ve vlhku, to asi každý ví. A právě koupelna nebo kuchyně jsou pro jejich výskyt ideální. Spáry mezi obkladačkami se přece plísní často pokryjí jako první.

Několikerá ochrana spárovacích hmot a silikonů Ceresit

Jak s plísněmi bojovat? Především zamezit jejich vzniku, a to již v době stavby nebo rekonstruování. Důležitý je výběr spárovací hmoty. Spárovací hmoty a silikony Ceresit MicroProtect jsou proti usazování a rozmnožování plísní chráněny hned několikrát. Především se do nich nevsakuje voda. Díky efektu Aquastatic dochází k hydrofobizaci hmoty, což v praxi znamená, že se kapky udržují na povrchu. Kromě této pasivní ochrany jsou spáry Ceresit chráněny třemi účinnými biocidními látkami.

Stálost barev a sladění se silikonem

Nejen díky receptuře MicroProtect jsou spáry Ceresit tak oblíbené. Je u nich využita také technologie ProColor, zaručující dlouhodobou stálost barev. Nabízeny jsou ve 29 barevných odstínech a pohodlně se dají sladit se sanitárním silikonovým tmelem určeným pro vyplnění dilatačních a přechodových spár. Ke každému odstínu spárovací hmoty je zkrátka k dispozici odpovídající silikon. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova