Tříletý projekt školil zaměstnance obkladačských firem

Tříletý projekt školil zaměstnance obkladačských firem

Celkem 300 pracovníků se zúčastnilo nedávno ukončeného projektu podpory vzdělávání obkladačů financovaného z Evropského sociálního fondu. Tříletý projekt organizoval Cech obkladačů České republiky. 

Projekt nazvaný „Podpora vzdělávání členských firem Cech obkladačů České republiky ke zvýšení adaptability zaměstnanců" byl zaměřen na obecné znalosti zaměstnanců členských firem Cechu obkladačů. Účastníky kurzu se stali zaměstnanci vykonávající čtyři pracovní pozice, a to vedoucí pracovníci, cechmistři a mistři, dělníci a obkladači, technici a administrativní pracovníci. Autoři projektu přitom brali v úvahu pracovníky, kteří patří na trhu práce k ohroženým, tedy osoby do 25 let a nad 50 let. 

Všichni účastníci kurzu se zúčastnili kurzů na zvýšení komunikačních dovedností. Soustředily se na vnitrofiremní komunikaci, prezentační dovednosti a týmovou spolupráci. Další část kurzů se zaměřila na zlepšení obchodních dovedností, ekonomiku pro neekonomy a základy obchodního jednání. 

Obkladači se dále učili právnímu minimu, ochraně spotřebitele a zákoníku práce. Zájemci o grafické programy vhodné pro vizualizaci koupelen se rovněž mohli vzdělávat v počítačových dovednostech. 

Pořadatelů z Cechu obkladačů předpokládají, že zařízení nakoupená v rámci projektu budou i nadále sloužit vzdělávání zaměstnanců členských firem. Budou je moci využívat jak účastníci kurzu, tak i další zájemci včetně nových členů této organizace, kteří do ní vstoupili až po realizaci projektu. 

Cech obkladačů byl založen v roce 1996. Organizace sídlí v Praze, nicméně její působnost je celorepubliková. Cech si klade za cíl organizovat aktivní spolupráci mezi členy a rozvíjet jejich podnikání. Cech propaguje své řemeslo, spolupracuje se školami a dalšími vzdělávacími institucemi a zastupuje členy v profesních organizacích. V čele Cechu obkladačů stojí pětičlenné představenstvo volené na čtyři roky na valné hromadě. Současným předsedou je Roman Pommer. 

Foto: webové stránky Cechu obkladačů České republiky

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova