Stachema letos pohltí výrobce lepidel Lear

Stachema letos pohltí výrobce lepidel Lear

V závěru loňského roku se přední český výrobce lepidel Lear stal součástí obchodní skupiny Stachema. Obě firmy budou ještě celý letošní rok působit jako dva samostatné subjekty, nicméně k roku 2016 se Lear stane součástí organizační struktury mateřské společnosti. 

Lear působí na českém trhu od roku 1990, tradice firmy ovšem sahají až do předválečného období. Do sortimentu firmy patří lepidla na pokládku podlahových krytin a další výrobky stavební chemie. Kromě toho Lear produkuje lepidla pro automobilový průmysl, nábytkářské odvětví, výrobu obalů a průmyslové spojování materiálů.  

Stachema ohlásila akvizici na svých webových stránkách. Podle vyjádření firmy je spojení obou subjektů logickým vyústěním dlouhodobé spolupráce v oblasti vývoje a výroby. Zároveň umožní dále rozvíjet vývoj a testování nového sortimentu produkovaného silnou společností působící v celé Evropě. 

Společnost Stachema má své kořeny na Slovensku, nicméně na začátku 90. let minulého století začala působit také u nás. Dnes je předním producentem stavební chemie, materiálů pro povrchové úpravy fasád a speciálních chemických přípravků. Dále působí v řadě států někdejšího východního bloku. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova