Schönox mění recepturu svého lepidla

Schönox mění recepturu svého lepidla

Populární lepidlo na obklady a dlažby Schönox XF mírně změnilo své složení. Výrobce se rozhodl upravit recepturu na základě komunikace svého vývojového centra se zpracovateli. Vylepšený produkt by měl vynikat jemnějším plnivem, větší krémovitostí a upravenými vlastnostmi skluzu. 

Schönox XF je tenkovrstvý tmel určený pro lepení takřka všech druhů keramických dlaždic na stěnách a podlahách. Je možné jej použít v interiérech i ve vnějším prostředí. Jeho spotřeba činí 2,5 kilogramu na metr čtvereční, spárovatelný je za 24 hodin. Vlastnosti tmelu z něj dělají vhodný produkt pro tenkovrstvé lepení jemně slinutých dlažeb, keramických dlažeb, desek a mozaiky, desek z přírodního a umělého i konstrukčních a izolačních desek. 

Při aplikaci lepícího tmelu je možné použít obě tradiční metody. Na vnitřní prostory postačuje metoda „floating“, v exteriérech výrobce doporučuje „floating and buttering“, tedy natahování lepidla na podklad i dlaždice. 

Česká společnost Schönox je výhradním tuzemským distributorem značky Schönox a Synteko. Podlahářům a obkladačům dodává lepidla, spárovací hmoty, podlahové a stěnové vyrovnávací stěrky, rychletuhnoucí speciální potěry, malty na opravy a montážní cementy, penetrace, izolační systémy i oleje a laky na parkety. Kromě českého trhu zásobuje také Polsko, Maďarsko, Slovensko a Slovinsko. 

Foto: propagační materiály společnosti Schönox

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova