Nejlepším výrobcem stavebnin v loňském roce byl Lasselsberger

Nejlepším výrobcem stavebnin v loňském roce byl Lasselsberger

Společnost Lasselsberger zvítězila v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2013. Tu vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví. 

Společnost ji získala v kategorii firem nad 200 zaměstnanců. Lasselsberger je producentem keramických obkladů a dlažeb a stavební chemie. Patří jí tradiční značka RAKO. 

Ocenění převzal počátkem října na půdě Senátu jednatel firmy Roman Blažíček. Cena odráží pevnou pozici společnosti na trhu i solidní vztahy firmy ke svým zaměstnancům. 

Soutěž si klade za cíl seznámit odbornou i laickou veřejnost s nejmodernějšími výrobními provozy a závody průmyslu stavebních hmot v České republice. Zvláštní pozornost věnuje ochraně životního prostředí a energetické úspornosti. Letošní ročník soutěže se nesl v duchu motta Kvalitní, moderní a energeticky úsporné výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl. 

Společnost Lasselsberger je největším tuzemským výrobcem keramických obkladů a dlažeb včetně dekoračních a funkčních doplňků. Její produkty nacházejí uplatnění v koupelnách, na balkonech, terasách i schodiště v exteriéru. Firma má vlastní řadu speciálních výrobků stavební chemie. Tu tvoří materiály pro přípravu podkladu a lepení, spárování, čištění a údržbu. Nabídka zahrnuje materiály vyrovnávací hmoty, penetrační nátěry, hydroizolační stěrky i lepicí a spárovací hmoty na bázi cementu a epoxidu. 

V roce 2013 firma Lasselsberger investovala do výrobního zařízení asi 80 milionů korun. Firma se soustředila na investice šetřící náklady, především energie. Velkou pozornost rovněž věnovala oblasti designu, konkrétně technologie digitálního tisku umožňující přenést jakýkoliv vzor na keramický materiál. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova