Chytrá spárovací hmota pro dokonalý výsledek

Chytrá spárovací hmota pro dokonalý výsledek

Dnes jsou požadavky na spárovací hmotu velmi náročné: musí mít vhodnou barvu, být využitelná pro různé typy dlažeb a obkladů, jednoduše se aplikovat, dlouho vydržet krásná, odpuzovat plísně a vodu, nepraskat a odolávat poškození při provozu.

Knauf představil novinku v oblasti spárování, a to hmotu Knauf Fugenbunt. Ta je neuvěřitelně univerzální a velmi příjemně se s ní pracuje. Není divu, že získala přezdívku „chytrá“.

Jednodušeji už to se spárovací hmotou nejde

Tato hmota „vycítí“, co po ní zrovna chcete. Ať už spárujete savou dlažbu, kdy je potřeba, aby si spárovačka „podržela“ vodu, nebo zrovna pracujete s dlažbou slinutou, která je absolutně nenasákavá a potřebujete, aby se hmota s materiálem dokonale slepila, vždy odvede skvělou práci. Do spár se aplikuje velmi jednoduše, nevytéká ven a jde snadno umýt houbou.

Stop nežádoucím změnám barvy spárovací hmoty

Knauf Fugenbunt je hmota stálobarevná, barvivo je skvěle vázáno do hmoty díky obsahu polymerních mikročástic a snížené nasákavosti. Barva je zářivá a opravdu velmi dlouho nebledne. Na výběr je z 23 moderních odstínů, ze kterých si snad každý vybere.

Nebojte se prasklin

Hmota je elastická a dobře snáší změny teplot při podlahovém vytápění, a to u obkladů a dlažby různých, i extrémních rozměrů. Pokud ji navíc smícháte s přísadou FUGEN – ELAST, získáte téměř vodotěsnou hmotu výjimečných vlastností, i do prostředí se zvýšenou vlhkostí.

Plísně nebudou mít šanci

Povrch hmoty nepřitahuje nečistoty a díky zvýšené alkalitě na něm nerostou plísně a houby. Do koupelen i dalších rizikových míst ideální! Nemusíte se bát obsahu škodlivých biocidů, na jejich principu tato hmota nefunguje.

Jak je to s namáhanými místy spárovačky

Tato hmota je otěruvzdorná a dobře odolává mechanickému poškození. Hodí se pro použití i v těch místnostech, kde je zvýšený provoz, kde chodíte často v botách nebo kde řádí vaše děti. Spáry jsou dostatečně tvrdé, takže se na nich neobjeví rýhy a škrábance. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova