VÝHODY CHEMICKÝCH KOTEV

VÝHODY CHEMICKÝCH KOTEV

Všestranná pomocnice ve stavebnictví – to je chemická kotva. Ať už se jedná o beton, dřevo, cihly, kov, plast a mnoho dalších materiálů, se všemi si hravě poradí.

 

Co je to chemická kotva

Hlavní charakteristikou chemické kotvy - chemické malty je, že se jedná o  hmotu, jenž upevní kdekoliv, kdykoliv a cokoliv tam, kam potřebujete. A podrobně řečeno jí lze představit jako dvousložkovou maltu, která obsahuje pryskyřici a hybridní směsi. Nezáleží na tom, zda se jedná o roh, špatně držící místa nebo o plochy, kde dochází ke styku s vodou, veškerý materiál upevní bez sebemenší chyby.

 

Na co byste si měli dávat pozor?

Jelikož se jedná o výrobek, jehož složením jsou složky, které potřebují pro svůj správný efekt chemickou reakci, je potřeba jej důkladně promíchat. Nestane-li se tak a složky se nepromísí správně, veškeré výhody chemické kotvy nebudou fungovat a vaše práce přijde vniveč.

Nyní se dostáváme k našemu článku, jaké vlastně chemická kotva má výhody a zde jsou:

•        Univerzálnost
Její hlavní výhodou je fakt, že se hodí na všechno. Upevníte s ní hřebíky, šrouby, vruty atd. A co si pod tím můžete představit? Například připevnění radiátorů, realizaci pergoly, zábradlí, různých konstrukcí, prostě vše, na co jen pomyslíte.

•        Hodinový manžel
Snažíte se něco upevnit, ale stěny se vám drolí, vše se vám sype pod rukama a klasické postupy nefungují tak, jak mají? I s tím si chemická kotva levou zadní poradí.

•        Poradí si s betonem
Zdá se vám to nemyslitelné? Omyl, chemická malta je o něco pevnější než samotný beton, takže i v tomto případně lze využít jejích služeb.

•        Tvrdne rychle
I když se dá říct, že rychle tvrdne, záleží především také na teplotě v daném místě. Jedná-li se například i pokojovou teplotu, tvrdnutí bude trvat okolo 30 minut, což opravdu není moc.

•        Nemění tvar
Neroztahuje se a ani se objemově nezvětší - nemusíte mít obavy z poškozené zdi.

•        Odolnost vůči vlhku
Při aplikaci chemické kotvy nemusíte mít obavy opravdu z ničeho, včetně nepříznivého počasí (odolná vůči vlhku i vodě), ale nesmí mrznout.

•        Použití na víckrát
Jako další obrovskou výhodou je, že jí lze použít víckrát, když vám zbyde. Už nemusíte zbytečně vyhazovat zbytky, ale uschovat si je na další aplikaci.

•        Pomocnice pro každého
Ať už jste žena v domácnosti, důchodce, kutil nebo profesionál, tak s jednoduchým postupem chemickou kotvu zvládne aplikovat každý. Stačí se jen držet návodu.

 

Jak pracovat s chemickou kotvou

Jak již bylo řečeno, tak samotná práce s chemickou kotvou je velmi jednoduchá, avšak důležité je dodržet návod. A nyní si stručně představíme, jak by to mělo vypadat.

1.   Jelikož rychle tvrdne, připravte si nářadí dopředu

2.   Po zvolení místa a správného vrtáku, otvor vyčistěte

3.   Naplňte otvor směsí

4.   Nechte vytvrdnout (pár minut)

5.   Upevněte předmět

6.   Zbyde-li vám hmota, nesundavejte z kartuše aplikátor, poslouží vám po vytvrdnutí jako účinné víčko před dalším použitím

Celého postupu se opravdu nikdo nemusí bát, ale také je velmi podstatné dodržovat pravidla dle materiálu, které se dozvíte na návodu konkrétního výrobku.

 

➢  Kupujte pouze kartuše, kde není styren!

V neposlední řadě byste si měli dávat velký pozor na rakovinotvorný styren, který ještě u některých výrobců naleznete, a proto je velmi důležité, abyste kupovali pouze výrobek, kde je jasně uvedeno, že tuto složku neobsahuje.

V dnešní době můžeme být rádi, že cihly nespojujeme vejci, nemodlíme se, ať se nám vše nerozpadne nebo nemusíme roky čekat na řemeslníky než nám vytvoří to, co si přejeme. Proto si usnadněte práci výrobkem s opravdu univerzálním použitím – chemickou kotvu.

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova