Některá lepidla už umí nahradit vrtačku a kladivo

Některá lepidla už umí nahradit vrtačku a kladivo

Co se dříve muselo pracně a obtížně připevňovat mechanicky pomocí šroubů, hřebíků nebo nýtů, je nyní možné lepit moderními a snadno zpracovatelnými lepidly. S jedním takovým nyní přichází na český trh společnost Bostik. Pojmenovala je Bostik Superfix Xtrem. 

Firma svůj nový produkt označuje za prémiový výrobek. Lepidlo je pachově neutrální a připravené k okamžitému zpracování. Má univerzální vlastnosti, takže je možné je aplikovat na savý i nesavý materiál a je použitelné venku i v interiéru. 
 
Bostik Superfix Xtrem je lepidlo na nejmodernější materiálové bázi SMP (silanem modifikované polymery), které nejenže nabízí mimořádně silnou počáteční lepicí sílu a extrémně vysokou konečnou pevnost lepeného spoje. Neobsahuje rozpouštědla, silikon a izokyanáty, tudíž je zároveň šetrné ke zpracovateli i životnímu prostředí.  

Elastické lepidlo Bostik Superfix Xtrem je možné použít pro lepení téměř libovolných kombinací stavebních materiálů, včetně kovů, dřeva, skla a plastů (s výjimkou PE, PP, PTFE). Díky vlastnostem SMP technologie není ani nutné, aby byl podklad úplně vyschlý, jako je tomu u ostatních lepicích systémů. Produkt lepí hladký i hrubý povrch, jak suchý, tak i mírně vlhký, například po dešti. 

Stejný materiál je možné použít současně jako těsnicí tmel. Příkladem je aplikace do pracovní spáry okolo dveřních zárubní nebo rámu oken. Podobně jako silikon se snadno se vyhladí mýdlovou vodou. 

Materiál zraje reakcí s vodou. Vysoká vlhkost vzduchu nebo vlhký povrch materiálu, stejně jako vyšší teplota vzduchu, na lepidlo působí jako urychlovač zrání. 

Nový výrobek Bostik je dodáván v bílé barvě. Produkt nabízí velmi dobrou odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV-záření a nezpůsobuje korozi kovů. Pokud řemeslník upřednostňuje šedou nebo černou barvu, měl by zvolit výrobek Bostik Superfix. Ten má sice nižší počáteční lepicí sílu, ale nabízí srovnatelné konečné vlastnosti a navíc schopnost lepení i pod vodou. 

Pokud chcete vyzkoušet nový produkt nebo se přesvědčit o kvalitě dalších montážních lepidel značky Bostik, navštivte partnerské stavebniny společnosti HASOFT VELKOOBCHOD.  

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova