Sanaci vlhkého zdiva je možné provést silanovou emulzí

Sanaci vlhkého zdiva je možné provést silanovou emulzí

Takřka každý majitel staršího rodinného domu se setkal s problémem vlhkého zdiva. Příčina může být v izolaci, která je buď porušená, degradovaná stářím nebo zcela schází. Na vině je často také chybný původní návrh nebo její špatné provedení. 

Pokud se chce stavebník vyhnout drastickému zásahu do objektu, může vyzkoušet injektáž vlhkého zdiva pomocí silanové emulze. Tu může provádět přímo majitel domu se základními řemeslnými dovednostmi bez nutnosti přivolat na pomoc specialistu nebo dokonce dodavatelskou firmu. 

Dostupným přípravkem může být injektážní krém dodávaný na trh společností Sika. Firma jej prodává pod obchodním jménem SikaMur-InjectoCream-100. Materiál na vodní bázi charakterizuje vysoký podíl aktivních částic. Krém dobře penetruje do ložné spáry ve zdivu. Tam vytváří bariéru nedovolující vlhkosti vzlínat vzhůru. 

Injektážní krém se používá na plné i duté cihly i kamenné a smíšené zdivo. „Celá aplikace je velmi jednoduchá a vystačíte si s běžně dostupným nářadím,“ říká Marek Švábeník ze společnosti Sika. 

Přípravek se aplikuje po odstranění vlhké a zasolené omítky v místě aplikace do vybrané spáry. Spáru je třeba v pravidelných rozestupech navrtat a vzniklé otvory vyplnit. „Není třeba injektážní čerpadlo, opakovaná injektáž, čekání na vstřebání materiálu, zmrazování náplní, ani náročné podřezávání stavby,“ dodává Marek Švábeník. 

Ošetřenou zeď je vhodné omítnout kvalitní sanační omítkou a následně vyčkat na vyschnutí zdi. Odborníci odhadují průměrnou rychlost vysychání na 25 milimetrů zdiva měsíčně. Záleží však na konkrétních podmínkách, k nimž patří původní materiál, roční období, teplota a větrání. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova