Izolaci proti vlhkosti řeší nová tekutá lepenka

Izolaci proti vlhkosti řeší nová tekutá lepenka

Společnost Den Braven ještě před koncem letošního roku uvedla na trh nový produkt v oblasti hydroizolace. Zákazníkům nově nabízí dvousložkovou tekutou lepenku. 

Tekutá lepenka je pružným hydroizolačním nátěrem. Její podstatou je disperze a směs modifikovaných přísad s cementem. Firma ji vyrábí jako dvousložkový produkt. Jednu složku tvoří disperzní kapalná složka s aditivy a druhou právě modifikované přísady s cementem. Po vytvrzení z nich vzniká hydroizolační membrána. Je vhodná k použití pro objekty na pozemcích s nízkým radonovým indexem. 

K výhodám nové tekuté lepenky patří vysoká přilnavost ke stavebním materiálům, což platí pro horizontální i vertikální plochy. Je zcela vodotěsná, mrazuvzdorná a odolává povětrnostním vlivům. Úspěšně odolává i vápenné chlorované vodě. Je možné ji využít i v místech s výskytem tlakové vody. Stavebníci ji mohou aplikovat v nadzemních i podzemních podlažích. Kromě novostaveb najde využití i při rekonstrukcích, například v koupelnách, sprchových koutech či bazénech. 

Konkrétní využití najde tekutá lepenka například pro izolace lehčených betonů, potěrů, omítek sä zdících materiálů z klasických cihel. Je možné ji využití i v případě sádrokartonu a cementotřískových desek. Hydroizolace je vhodná na zděné, betonové i železobetonové konstrukce. Je možné ji použít i v případě vytápěných podlah a pro kvalitní izolaci sklepů. Své uplatnění najde také v případě opěrných zdí. 

Novou tekutou lepenku je možné aplikovat při teplotách od 10 do 30 stupňů. Ve dvou vrstvách, které jsou dostatečné pro ochranu před stékající vodou, činí její spotřeba 1,5 kilogramu na metr čtvereční. V případě tlakové vody je vhodné aplikovat tři až čtyři vrstvy, v takovém případě je spotřeba 2 kilogramy na metr čtvereční. 

 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova