Cementová krystalizační hydroizolace Krystalizol od Den Braven

Cementová krystalizační hydroizolace Krystalizol od Den Braven

Novinkou sklonku roku 2016 společnosti Den Braven Czech and Slovak a. s. je cementová krystalizační hydroizolace Krytalizol. Ta nahradila dříve hojně používaný Cementový HYDROBLOK a má široké možnosti použití, především jako nátěr betonu. Pro tento účel je i certifikovaná podle EN 1504-2. Určena je obecně pro porézní materiály jak v interiérech, tak v exteriérech, zejména betonové a zděné konstrukce.

Jak krystalizační izolace funguje?

Naváže se na vodu a zkrystalizuje v kapilárách betonu. Podklad se rázem stane vodotěsný, ale zároveň „dýchá“ a je paropropustný. Působí jak v kapilárách, tak i bariérově na povrchu. Nesmí se pod ni ale aplikovat penetrace! Póry by se uzavřely a přišli bychom o hloubkový účinek.

Aplikace a působení Krystalizolu

Hydroizolace Krystalizol se aplikuje snadno a rychle. Rozmícháme ji s vodou, naneseme na zvolený materiál a působením katalytické reakce se vytvoří krystalické formace, které prorostou do trhlin, pórů a kapilár. Na betonu vytvoří odolnou a vodotěsnou vrstvu, zároveň brání i jeho korozi. Na ošetřený povrch se poté mohou aplikovat další nátěry a nanášet omítka.

Kde všude lze Krystalizol použít

Jak Krystalizol využít? Třeba pod omítky na vlhké zdivo a všude možno do vlhkých prostor. Vhodný je pro:

·         Nádrže (bazény, jímky, septiky…)

·         Mokré provozy a vlhké prostory (prádelny, sprchy, koupelny, lázně, kuchyně…)

·         Sklepy

·         Základy a jiné konstrukce pod zemí (šachty, skruže, tunely…)

Odolnost a netoxičnost

Zdravotní závadnosti nebo malé odolnosti se rozhodně obávat nemusíte. Tato krystalizační hydroizolace je netoxická a vhodná i pro styk s pitnou vodou. Odolná je proti UV záření, radonu, chlorované vodě, tlakové vodě, splaškové vodě i ropným produktům. 

Přidat reklamu k tomuto článku

Zaujal vás článek?    
Partneři

Veletrh postavený pro Vás
MÁME RÁDI ÚČETNÍ SOFTWARE DUNA
STOMIX expert na zateplení
Nové byty v Novém Jičíně, Rezidence Trlicova